Jakub Turek
echo $_blog;

CarCost to stosunkowo młody projekt. Jako aplikacja webowa powstał w 2020 roku. Początkowo (bo w 2016 roku) było to proste narzędzie, do monitorowania wydatków nowo zakupionego auta, stworzone w arkuszu kalkulacyjnym. Jednak zainteresowanie wśród znajomych oraz wychodzenie naprzeciw pojawiającym się potrzebom coraz szerszych kręgów użytkowników przyczyniło się do powstawania aplikacji webowej, bogatszej o dodatkowe funkcje.

Dziś z CarCost możemy śledzić koszty eksploatacji swoich pojazdów w sposób szybki i łatwy. Obsługuje samochody z dwoma zbiornikami (benzyna+gaz) i pozwala obliczyć ich niezależne spalanie. Sekcja z rozbudowanymi statystykami obrazowo przedstawia nakłady w ujęciu łącznym oraz szczegółowym. Aplikacja umożliwia kontrolowanie tankowań, napraw oraz generowanie raportów sprzedażowych zawierających szereg informacji cennych dla kupującego tj. dane pojazdu, termin badania technicznego, wymiany oleju, średnie spalanie i całą historię napraw.

Dużym udogodnieniem jest możliwość dodania własnych, indywidualnych kategorii kosztów , których monitorowanie ma dla nas znaczenie (myjnie, badania techniczne, opłaty parkingowe, opłaty drogowe).

W aplikacji można znaleźć Kalkulator kosztów podróży – przydatna funkcja dla ludzi lubiących planować swoje wycieczki. Wpisując ilość kilometrów do przejechania aplikacja obliczy koszt podróży biorąc pod uwagę cenę paliwa i średnie spalanie pojazdu.

Aplikacja jest absolutnie dla każdego. Pełna responsywność pozwala na korzystanie z narzędzia na smartphonie, tablecie i komputerze. Wygląd aplikacji można dostosować do osobistych preferencji wybierając jasny bądź ciemny tryb.

Regularnie przeprowadzane są aktualizacje w oparciu o ciągłe doskonalenie aplikacji i eliminowanie błędów. Co wyróżnia CarCost na tle tego typu aplikacji? Przede wszystkim jest darmowa, bez reklam, z przyjaznym interfejsem i niezwykłą łatwością użytkowania. Wprowadzane dane są całkowicie bezpieczne. Połączenie z aplikacją oraz hasła dostępu są szyfrowane. Nie są przekazywane innym podmiotom, co zapewnia użytkownikom prywatność w Internecie, tak cenną w obecnych czasach.